Întrebare recomandată | Alexandraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a întrebat:

Cat costa un test Papanicolau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| anonymous09 a răspuns:

Este gratis

| LolaLollita a răspuns:

Stiam ca e in jur de 100 ron. poate s-a modificat

| stejara2 a răspuns:

În spitalele şi policlinicile de stat, dar şi în unele clinici particulare testul Papanicolau se poate face gratuit, dacă ai trimitere de la medicul de familie.

Dacă eşti gata să plăteşti pentru un test Papanicolau, în Bucureşti ai o mulţime de opţiuni. La Centrul Medical Unirea, testul Papanicolau costă 45 de lei.

La clinicile Sanador, pentru acelaşi test plăteşti 120 de lei, la Medsana te va costa 90 de lei, iar la Clinica Doris un test Papanicolau ajunge la 40 de lei.

| Cristina8145 a răspuns:

55 ron recoltare + 35 ron testul = 85 ron. Funda?

| Sara67 a răspuns:

Depinde; eu l-am facut la un cabinet particular in aceeasi zi cand am facut programarea si m-a costat 60ron.in luna august si dupa doua zile am luat rezultatul.

| gazaru a răspuns:

Eu stiu ca este gratis