| vεηiη a întrebat:

Cat de sigure sunt testele de sarcina? Acord fundita.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mentaaaaa a răspuns:

De obicei raspunsul negativ nu e asa de sigur dar cel pozitiv da... depinde si de perioada sarcinii

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

98% daca sunt de calitate, cumparate de la farmacie, facute corect si neaparat din prima urina de dimineata dupa minim 21 de zile de la contactul sexual neprotejat sau minim 7 zile de intarziere a menstrei. Nici un test de pe lume nu e sigur daca il faci mai repede.

| BoOoMbOnik a răspuns:

Sunt foarte sigure totusi trebuie si un control medical dar sunt foarte sigure nu cred ca pot gresi testele de sarcina. fundita? te rog! mersi

| armand3004 a răspuns:

98-99%.

| Sisi0748 a răspuns:

99,9%

| Angelofdemon a răspuns:

Foarte sigure, doar sa stii sa il faci bine.hee hee daca nu crezi.du-te la ginecolog...