| mgtow a întrebat:

Cat supravietuieste o persoana tanara fara mancare si fara apa? pana moare

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Cleona a răspuns:

Sa nu bea apa maxim 2 zile, dar fara mancare maxim 5 zile da in chinuri

| Derye a răspuns:

Fara apa, daca ai mancare solida, rezisti 1 saptamana maxim. Fara mancare, daca ai apa, rezisti 2 saptamani.

| Zady a răspuns:

Fara mancare din cate stiu poti supravietui in jur de 7, 8 zile daca ai noroc poate chiar mai multiar fara apa 3, 4 zile

| mysteryo_3033 a răspuns:

Mai mult de 2 zile nu este posibil (fara mancare rezisti vreo 5 zile dar fara apa 2 zile max)big grin

| Flash a răspuns:

1-2 zile, maxim 3 fara apa, depinde de conditiile in care este, la 40 de grade celsius nu rezisti doua zile.
Fara mancare cam 4-5 zile, dar se poate ajunge si la 7, depinde cat de grasa este persoana respectiva si ce efort depune.

| PeAcE a răspuns:

Maxim o saptamana!

De ce? Vrei sa faci incercare?

| PinkPantherrr10 a răspuns:

Fara mancare 1 saptamana
fara apa 2-3 zile(depinde de rezistenta fiecarui organism) big grin
eu asa stiu :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, o femeie mai batrana a rezistat o saptamana fara mancare si doar cu o cana de apa.