| anonim_4396 a întrebat:

Cât timp am să rezolv o carie, în cât tîmp se deteriorează și cum găsesc un stomatolog bun cu preturi bune?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Cu cat mai repede, cu atât mai ieftin. Recomand să mergi la un cabinet unde e rating minim 4.8/5, indiferent de preț.

| ancaval a răspuns:

No amu ești figură. Prețuri bune? În stomatologie e destul de scump. Dacă caria e la suprafață și prețul va fi mai mic. Dacă e mai profundă, necesită mai mult material, deci plătești.
Ultima plombă pe care mi-am pus-o m-a costat 90 de lei, dar necesita mai mult material.
Poți suna la cabinete și întreba prețul. Sau, dacă vrei să mai tragi de ea, NU mai mânca pe partea respectivă și spală-te să fie curată zona.

| ItIsAlright a răspuns:

Preturile difera de la oras la oras, medic la medic. Daca te duci cu ea din timp pretul va fi cel minim. Adica cel pentru o plomba. Daca ti-a afectat o buna parte din dinte si eventual si alte parti, atunci va fi nevoie de tratament, curatare, scoatere/omorare nerv etc, care te vor duce la 300lei +

Intreaba prieteni sau cauta efectiv pe internet si vezi acolo ce recenzii au.

| JicaContra a răspuns:

"Cât timp am să rezolv o carie, în cât tîmp se deteriorează"
un an MAXIM, mi-a spus-o personal un detist BUN despre o masea de minte, A MEA!

"cum găsesc un stomatolog bun cu preturi bune"
your google is as good as MY GOOGLE

"Fundă!"
FUNDA? tongue

| Andreeush a răspuns:

Depinde de cabinet, oraș, nu peste tot sunt aceleași prețuri.
Cel mai bine ar fi să mergi din timp la stomatolog, nu lăsa timpul să treacă.