| FocusMood a întrebat:

Am un dinte in fata care este mai inchis la culoare. De la apropiere nu se vede foarte rau dar de la departare da.
Am observat chestia asta in timp, de cand am fost la stomatolog. Am avut carie la el si mi s-a scos nervul, mi l-a facut acolo tot si de atunci a inceput sa mi se decoloreze si sa ma si doara daca apas pe el...
A mai patit cineva asa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Dintele fara nerv se va innegri in timp. Daca e in fata, va trebui fatetat sau imbracat.
Durerea este normala pentru primele saptamani, apoi trebuie sa dispara.

| HiperSoul a răspuns:

N-ai sa crezi de unde iti raspund acum. Dintr-o clinica stomatologica. Astept sa-mi vina rindul;-).
Poate ti s-a intimplat.din.cauza ca culoarea plombei nu se potrivea perfect cu culoarea. dintelui. Referitor la faptul ca te doare: aceasta.se intimpla des chiar si daca ti-ai tratat dintele. In caz ca ti l-ai tratat acum mai putin de o luna si de atunci nu ti-a trecut durerea, cauza poate sa fie nesuferirea oranismului strain,
in adica plombei. Trebuie sa te duci la acelasi stomatolog si el iti va face 2 injectii cu interval de 12 ore. Ele nu dor. Eu am venit la a 2 azi. Sper apoi sa-mi treaca. In caz contrar du-te la stomatolog si spune-i cae e situatia ta. Indiferent va trebui sa te revezi cu el. Succes si insanatosire grabnica kiss.

| FocusMood explică (pentru HiperSoul):

Urmeaza sa ma duc saptamana viitoare big grin
Multumesc de raspuns :*