| Unicucebeea a întrebat:

E vreo modalitate sa scap de o carie fara sa ma duc la stomatolog? laughing) puppy dog eyes

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Nu este nici o modalitate, cariile netratate iti mananca toti dintii si o sa trebuiasca sa stai cu gura inchisa, zambetul tau nu mai are farmec.Nu trece cu vederea problemele dentare!

| darrio2007 a răspuns:

Nu.Din pacate.

| mona a răspuns:

Din pacate singura solutie e stomatologul

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, doar daca astepti pina se rupe de tot maseaua. Atunci nici caria nu mai exista.
Cum poti sa crezi ca "scapi" de carie fara un tratament si o plomba?

| Deni123 a răspuns:

In nici un caz nu poti sa scapi de o carie fara sa te duci la stomatolog laughing O zi buna!