| megasmecher a întrebat:

Cat timp imi trebuie ca sa mi se vindece mana? o am ruppta la incheietura, stie cineva cat timp mai e? am pus-o in ghips pe 18.06. 2013, chiar in ziua aia mi-am rupt-o.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| JustLiv a răspuns:

In primul rand depinde de varsta si depinde de cat de rezistente ai oasele(cat de repede te refaci in urma unei boli, nu conteaza care).
*intre 1-16 ani- cam 2-3 saptamani
*intre 16-30 ani- cam 3-4 saptamani
*intre 30-50 ani- cam 4-5 saptamani
*intre 50-pana la mai batran- cam 5, 6, 7 chiar 8 saptamani.

4 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Ar fi trebuit sa-ti spuna medicul! In functie de ruptura/crepatura si varsta pacientului poate sa tina intre 4-8 saptamani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
O sa stea in jur de 4 saptamani in ghips.
Sa te faci bine, sanatate multa!
Te pup!

| megasmecher explică:

O sa dau funda dupa mai multe raspunsuri!

| JustForUs a răspuns:

Ar trebui sa stea in jur de 3-4 saptamani in ghips :-)