| deiu_8132 a întrebat:

Cate kg trebuie sa ai daca inaltimea este de 1, 46?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Stefania a răspuns:

38 kghappy

21 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
36 de kilograme.
Pa, pa.

luciana
| luciana a răspuns:

Daca esti fata trebuie sa ai cu 10 kg mai putin decat inaltimea deci 46-10=36 kg, dar poti sa ai si 5 kg in plus ca nu e rau. Daca insa este vorba despre un baiat, atunci el trebuie sa aiba aceiasi greutate adica la 1, 46 cm inaltine greutatea va fi de 46 kg. Lucien.

| traficanta a răspuns:

Dupa medici 36laughing

Dar stai linistitabig grin

| myhay144 a răspuns:

| dulcik a răspuns:

Nu iti trebuie oricum o anumita greutate.Important e sa te simti tu bine in pielea ta si sa te placi tu cum arati.Kg nu prea conteaza asa mult eu am 1 75 si am 47 de kg si practic ar fi tb sa am 65.

| dulcik a răspuns:

36 de kg cu 10 mai putin decat inaltimea ta

| cossmy a răspuns:

Pfff... 60 d kg la nici 1 m jumate!:O...ati innebunit? 60 de kg trebuie sa aiba un om la 1, 70m. Ea ar trebui sa aiba maxim maxim 45 d kg.

| stefan_4644 a răspuns:

36 ar fi raspunsul teoretic corect. Dar conteaza si cati ani ai, daca intri in pubertate. Daca este asa poti sa te transformi in 2 ani enorm si sa intrebi cate kg trebuie sa ai daca ai 1, 76 mhappy

| RaR a răspuns:

46 kg

| Minty a răspuns:

36.

| deiu_8132 explică:

Multumesc:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
cel putin 33 si cel mult 50 happy.
insa eu am 1, 58 si 60 de kg laughing si nu ma plag.
ideal in cazul tau ar fi bine 36...
Enjoy happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta re www.dietetik.ro---sa-ti calculezi greutatea
--

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam 36

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de varsta si sex.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

36 de kg dupa cum sar zice da ar fi mai bine 40 de kg

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa ai cam 40-45

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cate kg trebuie sa ai daca am 1, 70 big grin

| Me_3722 a răspuns:

Buna!
Pai cam maxim 60 happy

| miky_1289 a răspuns:

Aprox 30-40