| PCDemon a întrebat:

Cate SMS-uri dai pe zi? Cate sunt cu adevarat importante? In Romania se nasc zilnic 3 copii cu probleme cardiace grave. Cu un SMS dat acum la 858 donezi 2 euro pentru infiintarea unui departament de cardiochirurgie la Spitalul de copii Marie Curie din Bucuresti. Pentru inceput e nevoie de 500.000 de euro adica 250.000 de SMS-uri, toate la fel de importante. 858 e un numar oferit gratuit de Cosmote, Orange si Vodafone. In retelele Orange si Vodafone nu se percepe TVA.

Iti suna cunoscut? Sunt convins ca l-ai auzit cel putin o data la radio sau TV. Motivul pentru care n-ai trimis inca un SMS sper sa fie faptul ca n-ai retinut numarul… il ai acum: 858. 2 euro e infim pentru tine si enorm pentru copiii in cauza.

Situatia actuala e asa:
186.438 de SMS-uri primite = 372.876 euro
Donatii private si sponsorizari = 31.452.00 euro
Total = 404,. 328 euro

Hai, inca un pic!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Digital112 a răspuns:

Hai ca trimit si eu big grin