| croissant a întrebat:

Ce aparat auditiv recomandati intraauricular sau extern?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ryko14 a răspuns:

Aceasta depinde de nevoile individuale ale persoanei. Un aparat auditiv intraauricular poate fi mai confortabil si mai discret, in timp ce un aparat auditiv extern poate oferi un sunet mai clar si mai puternic. De asemenea, un aparat auditiv extern poate fi mai usor de intretinut si de curatat. De aceea, este important sa discutati cu un specialist in audiere pentru a alege cel mai potrivit aparat auditiv pentru nevoile dvs.