| BamBum_3904 a întrebat:

Ce aparat imi recomandati pentru a da burta jos, Vibratone sau Ab Tronic X2. Am avut Vibratone de la cineva si a dat randament. Acum vreau sa-mi comand si eu unul, dar sunt intr-o dilema oare Ab Tronic o fi mai bun? (dau funda!)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Cred ca ab tronic e mai bunwinking, nu am incercat niciodata dar am auzit si eu tongue

5 răspunsuri:
| cossmy a răspuns:

Ab Tronic X2...il am de un an jumate si e super. Pe abdomen nu se vede cine stie ce, insa a facut minuni cu pectoralii si bicepsii. Daca il pui in fiecare zi, si nu cate 10 min cum zic ei, ca atunci e degeaba, o sa vezi rezultate cam in 2 luni(la fel ca la sala, doar ca fara efort). In jur de 40 d min pe serie ar fi ok. Baftawinking

| Gizăz a răspuns:

Abdomene, alergat ca lumea dimineaţa şi seara, mersul pe bicicletă nu toate aparatele de genul ăla. Fă mişcare şi lasă lenea; de-ăla a avut vară-mea. Sunt inutile. S-a apucat până la urmă de ce am zis eu cu multe rugăminţi şi în două săptămâni a dat jos cât nu a dat cu ăla în 2 luni.

| cornel a răspuns:

Cel mai bine alergi de 2 ori pe zi si iesi mai ieftinhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur miscarea fizica nu poate fi inlocuita de un asemenea aparat. Dar am de gand sa-mi iau si eu un Vibratone (fiindca altul nu gasesc in Moldova) in special pentru masaj. Fiindca exercitiul fizic nu asigura fermitate pielii si nu lupta cu celulita. Pe de alta parte, am mai citit pe forumuri ca nu este destul de eficient sau chiar deloc. Presupun si eu ca un astfel de aparat nu are cum sa dea jos zeci de kg. Am si un exemplu: Pe timpurile cand au aparut aparatele Butterfly, tatal meu, cu greutate de peste 100 kg si-a luat unul big grin. Nici un efect, nici macar nu simtea vibratiile. Cred ca si aparatul trebuie sa aiba ce contracta.

| manubmxnsb a răspuns:

Imi pare rau sa iti zic dar aparatele electronice nu sunt bune de loc. Iti merg vreo 1 sau 2 zile si dupa aia se strica. Daca vrei sa slabesti mananca mai putin, in special salata si fa ABDOMENE zilnic.Prima data fa vreo 50 si tot cresti cu numarul si vei si slabi si o sa si iti faci abdomen.Si mananca de vreo 3 ori pe zi.Bafta!