| trasnet a întrebat:

Ce ar fi sanatos sa mananci la mesele principale si la gustari
vreau ceva sanatos nu pentru slabit

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

O alimentatie sanatoasa poate fi vazuta ca pe o ocazie de a largi aria de alegere incercand mancaruri - in special legume, cereale sau fructe - pe care in mod normal nu le consumati. O dieta sanatoasa nu inseamna in nici un caz sa mananci alimente fara gust si fara aspect atragator. Citeste aici principiile unei alimentatii sanatoase: http://www.i-medic.ro/......-sanatoasa

| iFollowRivers a răspuns:

Dimineata-lapte cu cereale
la pranz-supa si carne alba cu orez
seara-gris cu lapte, iaurt cu biscuiti
gustari -iaurt, biscuiti, chiar si cioco(moderat), fructe