| anonim_4396 a întrebat:

Ce as putea face sa scap de cosuri? Imi apar pe spate si burta nu stiu din ce cauza.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Samariteanul a răspuns:

Pe burta si pe spate poate sa fie o toxi infectie alimentara. Faceam si eu cand eram mai mic pentru ca mancam prea multe oua..pentru ca-mi paceau big grin. Oricum, ori mananci alimente nesanatoase pe care ficatul tu nu le suporta si drept raspuns din partea lui primesti acele cosuri, ori mananci un anumit aliment de prea multe ori si iti apar cosuri din cauza lui.Schimba alimentatia si in 2 sapt vei vedea o diferenta(dureaza ceva pana trec cosurile)

| Anonima6789777 a răspuns:

Mama mi-a spus ca cosurile de pe brate, burta si spate au legatura cu ficatul sau o puternica infectie in corp. Ai abuzat de un aliment in ultima perioada?

| liviunm a răspuns (pentru Anonima6789777):

Multumesc mult.