| Bam64 a întrebat:

Am o gramada de cosuri pe spate.
Cum as putea sa scap de ele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Fă și tu o vizită la un dermatolog

| InteractiV a răspuns:

Nu mai sta lipit de scaunul de la birou, transpiri foarte mult, iar datorita faptului ca pielea nu are loc sa respire, apar cosurile, iar in conditiile date, e imposibil sa se vindece. Iesi mai mult afara, respira mai mult Oxigen si o sa iti treaca.

| Robeeert1 a răspuns:

Și eu aveam problema asta. mi-am cumpărat o perie de spate(la recomandarea unui dermatolog) ca să mă pot spăla cum trebuie. Din cauza faptului că spatele e o zonă în care nu ajungi foarte ușor și nu o poți spăla îndeajuns se acumulează celule moarte care blochează porii și așa se formează coșurile. Eu am scăpat de 60-70% din acneea de pe spate după ce am inceput să mă spăl corespunzător.