| anonim_4396 a întrebat:

Ce boli venerice poti lua in conditiile in care folosesti prezervatiul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Paduchi lati.

mlm
| mlm a răspuns:

Daca te protejezi nu poti lua de regula boli dermato venerice, in cel mai rau caz poti face o alergie de la latex.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Daca are ceva... ori unul ori celalalt, dincolo de zona protejata de PREZERVATIV, pe piele, si va frecati... energic, se poate lua si ceea ce este acolo - diverse! De aceea, trebuie intretinuta O MAXIMA GRIJA SI IGIENA LOCALA! ATENTIE! UNELE BOLI TRAMSMISE SEXUAL SUNT M O R T A L E! PROTEJATI-VA MEREU!

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Carmenzo: Du-te la un cabinet de dermato - venerice sa vezi ce coada e! (daca nu stai intr-un loc mic/mic! si mai stai de vb cu med, sa vezi ce parere are! Stii ca sifilisul e in floare? Si la cei "scoliti"! De ceilalati, ce sa mai zic? vezi si niste statistici, si daca tu stii mai bine, mergi orbeste inainte, ca rusii, si daca o sa ai "noroc", sa uiti ca am avertizat aici mereu: IGIENA SI PROTECTIE SI FIDELITATE!>>>...

| macarale a răspuns:

Hpv

| carmenzo a răspuns:

NICI O BOALA DA NU E FISURAT! TE PROTEJEAZA DE TOATE IN AFARA DE ALERGIE LA LATEX! PHISHOSEX TE ROG NU EXAGERAhappy

| onelove a răspuns:

Teoretic niciuna. Practic daca cumva ti se rupe prezervativul le poti lua pe toate posibile.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca este folosit corect niciuna, daca nu, toate.