| Ho1 a întrebat:

Ce diferenta e intre spalatul de dinti cu sare ori cu pasta de dinti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Iti recomand sa iti freci dintii cu sare sau cu bicarbonat o data sau de doua ori pe saptamana. Dar nu mai des, pentru ca ar putea sa dauneze.

| mona a răspuns:

Sarea iti irita gingiile, pentru albire e mai indicat bicarbonatul de sodiu

| Konata a răspuns:

Pai cred pasta de dinti este mai recomandata decat sarea. Pasta de dinti este facuta in asa fel incat sa ajute dintii sa ramana curati, frumosi sa fara sa se formeze carii si stricaciuni happy. Din cate stiu eu sarea la un moment dat dauneaza dintilor.