| VasileVolosciuc a întrebat:

Ce este musamaua si aleza si la ce servesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mopmop a răspuns:

Aleza e o bucata de celofan care se pune sub un nou nascut sau sub un om bolnav in ideea de a nu uda patul. Musama este o fata de masa dar uneori din lipsa de altceva poate fi folosita ca aleza.

2 răspunsuri:
| Zuzu1991 a răspuns:

Musamaua e o panza de plastic pusa pe mese, ca sa nu se ude lemnul din care e facuta masa
dar mai foloseste si la musamalizare big grin

aleza e acelasi lucru pentru paturi nu mese

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acel moment când ești la regim și in loc de "mușama " citești "musaca" laughing