| IonutCiobanescu a întrebat:

Ce fel de anestezic foloseste dentistul pentru plombare, injectie sau spray?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Nimic? Sau spray, injectie putin probabil.

| GPA a răspuns:

Injecție

| Csander a răspuns:

Depinde de ce prefera el, ce buget foloseste cand isi procura "materialele". Dar e foarte posibil sa fie spray, avand in vedere ca durerea nu e chiar asa mare.
Apoi mai depinde si de tine, daca crezi ca te doare, iti e frica sau ceva, de la acea injectie nu mai simti jumatate din cap.