| anonim_4396 a întrebat:

Ce fructe e sanatos sa mananci toamna?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Toate sunt sanatoase, dar o cura de struguri in aceasta perioada este recomandata!

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Toate fructele sunt bune, unele au un continut de fructoza mai mare altele mai mic, dar toate contin multe vitamine.

| monyk a răspuns:

Buna, toate fructele sunt foarte gustoase si sanatoase, dar toamna cat mai multi struguri, mere, pere...

| Bishop a răspuns:

Struguri, si asa sunt la greu toamna happy

bishopwinking

| Gabry a răspuns:

Toate fructele crescute in gradina sunt sanatoase! Nesanatoase sunt cele care au fost crescute in sere si au bagat nu stiu cate substante intr-un mar sa-l faca MARE si rosu!

| Haydee a răspuns:

E bine sa mananci diversificatwinking
Fiecare fruct are calitatile salebig grin
Mere, pere, struguri, prune... ce mai conteaza?
Poti manca de toate si astfel ai un stil de viata sanatos(bineinteles, fara produse fast-food).

| marsy a răspuns:

Strugurii si merelleeeee

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Orice fruct, logic nu?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Toate fructele au vitamina C, mananca cat mai multe pentru ca vine iarna si apar racelile, daca ai un bagaj de vitamine n-ai sa mai racesti usor.