| anonim_4396 a întrebat:

Ce greutate ar trebui sa am? Care este indexul de masa corporala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| hugo a răspuns:

Hehe love struck 188m 86kg ar fi normaltongue Eu am doar 83kgbig grinsunt bine\:d/ella86 mersi:*

| D33d33wttzzaaaaaaa a răspuns:

Indecele (IMC) = nr de kg/Inaltime * inaltime

| Sabwy a răspuns:

Eu nu am cat. ar trebui, la inaltimea mea, de ( 1, 62) ar trebui sa am 52-53 de kilograme! mi se pare mult... eu am doar 42...

| b3bita a răspuns:

Nu pot sa iti spun deoarece nu stiu nici ce varsta ai si nici inaltimea ..deci da-ne mai multe detalii

| chironescu a răspuns:

Uite genul de aparate care iti calculeaza automat indicele de masa corporala. http://www.medicalsuport.ro/status-ponderal/
Poti fie sa iti cumperi unul, fie sa le cauti in clinici ori farmacii si sa folosesti acolo aparatul.

| MyAcountx a răspuns:

Intra aici si-ti vei rezolva problema, http://www.doctor.info.ro/calculator_imc.html