| wolfer18 a întrebat:

Ce grupe de muchi lucreaza(mai mult decat altele)flotarile in pumni? Sunt pectoralii "antrenati" mai bine de flotarile cu priza larga(maini departate) si efectuate in pumni? Din cate stiu, flotarile cu priza larga sunt mai bune decat cele facute cu mainile apropiate(si e usor de crezut pentru ca sunt mai obositoare), dar vreau sa stiu daca cele facute in pumni au vreun avantaj in plus, ca singurul deavantaj in stiu deja(presiunea pe articulatii)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Dannyjj a răspuns:

Avantajele flotarilor in pumni sunt ca lucreaza pectoralii, antebratul si muschii triceps, alt avantaj este daca practici box, iti simti pumnii mai formati pentru lovituri.