| Jublie a întrebat:

Ce gust are ceaiul de salvie? Ma refer, e dulce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Niciun ceai nu are gust placut daca-l bei neindulcit, si deci nici cel de salvie, care contine principii amare in frunze. Dar daca ii vei pune miere si lamaie va fi mai usor de consumat.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Ceaiul de salvie are un gust neplacut, usor amariu dar daca e indulcit cu miere de albine este ok.

| KhloeAfterDark a răspuns:

Ai vazut bancul ala, nu?
E acru rau de tot, se pune zahar sau miere in el.

| MinimalPassion a răspuns:

Dulce il poti face tu, cu miere, zahar si tot asa happy Pofta buna si o zi plina de bucurii!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca il indulcesti nu o sa mai aiba un efect garantat, eu beau asa ceva impotriva transpiratiei