| Anonim9999943565 a întrebat:

Ce inseamna sa fi schizofrenic? un psiholog iti poate spune daca suferi de schizofrenie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Crainstorm20 a răspuns:

Da ma, ei sufera de halucinatii :/

| raducebotari a răspuns:

Cei bolnavi de schizofrenie au halucinatii de mai multe tipuri si se comporta destul de bizar.Nu stiu daca un psiholog iti poate spune daca esti bolnav de schizofrenie, mai degraba un psihiatru, dar daca boala e destul de avansata oricine iti poate spune aceasta.