| ralucaizabela12 a întrebat:

Ce mananca iepurii de 1 luna?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BCoMichael a răspuns:

Cei de 1 luna sunt deja marisori deci renunta la lapte si incep sa manance hrana vegetala:
salata, iarba, morcovi, leustean, brocoli, frunze etc
Ai grija sa fie proaspete si spalate
Funda?

4 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Mananca tot ce mananca si aia de un anrolling on the floor

| BogdanelululTheGodfather a răspuns:

Inca mai consuma lapte, dar poti incepe a le da iarba, morcovi, varza. Totusi, am vazut iepuri al caror stapan inca le mai dadea lapte la doua luni jumate. happy

| Denny_Denisa_2001 a răspuns:

Stiu ca e prea tarziu dar....inca sunt dependenti de mama lor la 1 luna, abia de acuma incep sa manance si in nici un caz nu iI dasalata iarba brocoli sau alte legume pentru ca iI pot creea diaree dai fan si rar morcov
Ps mai traieste? big grin

| Alboi_Mihaela_1987 a răspuns:

Da dar almeu ne vrea să mănânce dar nu știu de ce pentru că l-am găsit afară și tremura dar când i-am dat morcovi na vrut și cred că are o luna și ceva