| FLAViЯ a întrebat:

Ce medicamente as putea sa iau impotriva urinarii dese?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Urinal

| SnicK a răspuns:

Ahmmm
Urinal?
Prostamol?

| Anecherry a răspuns:

Nu stiu daca ar fi indicat sa iei ceva impotriva urinarii; dupa cum stim prin urina se elimina unele substante toxice din organism; dar daca vrei totusi acest lucru, mergi la medicul de familie, prezinta-i problema, iar el te va sfatui si te va indruma sigur; daca va fi necesar si un tratament cu siguranta ti-l va da. numai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa mergi la doctor in primul rand. daca sunt insotite de discofort in vezica, cere la farmacie uricol. insa nu e de gluma, medic neaparat.

| procust a răspuns:

Trebuie sa afli mai intai cauza urinarii dese! du te si fa ti niste analize, un examen de urina, un eco, o hemoleucograma si probe inflamatorii (VSH, Fibrinogen, PCR), vezi ce nu e in regula si apoi dicutam de tratament!

| Baiaaanca a răspuns:

Pai cel mai recomandat ar fi sa mergi la doctorul de familie.decat sa-ti spuna cineva aici pe TPU si sa nu fie bine.sa fie mai grav
poti merge la medic, iti scrie o reteta si iti iei medicamentele de la farmacie.Sau poti merge la farmacie.si ii spui la cea care vinde. dar oricum, cel mai recomandat ar fi sa mergi la doctorhappy

| beka a răspuns:

Uricol happy...nu-i scump, vreo 10 lei cutia(6 pliculete)

| Aero_2277 a răspuns:

Urinal Akut de la Walmark
Urinex
Uricol
Iti recomand un control la medicul de famile si sa nu le iei de capul tau.
Fiecare are niste interdictii care daca tie iti sunt la fel, iti pot dauna sanatatii.
In general Urinal invinge cursa. Dar recomand cum am mai spus un control la MF. Poti avea mai mult decat o posibila infectie urinara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nospa si urinal happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prostamol.