| ioanapantea a întrebat:

Ce se poate face impotriva raguselii? Inafara de medicamente.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.Ceai cald.
2.Sirop.
3.Nu vorbi.
4.Fa gargara cu apa si sare dar sa nu inghiti apa.
5.Mananca 3-4 lingurite de miere goala pe zi.
6.Bea ciaiuri.

5 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

Uite ce făceam eu când eram răguşită şi trebuia să merg să când colinde cu corul.
Luam un pahar cu apă, puneam în el câteva picături de acid citric şi 3 linguriţe de zahăr, îl amestecam, iar apoi îl beam.(vreo 3 pahare, mai exact) happy Pe moment mă ajuta, dar cam după 1 oră eram iar răguşită.
Încearcă şi tu, poate merge. happy
Şi încă ceva:Nu bea apă prea rece şi nu mânca îngheţată.
Sănătate! happy

| RoXxy a răspuns:

Daca nu ti se pare scarbos, poti sa bei un ou crud cu putina sare.SAu poti sa bei lapte caldut cu mierehappy

| Annapro a răspuns:

Bea un ceai cald. Te va ajuta foarte mult happy

| chio97 a răspuns:

Sa iti storci lamaie intr-o craticioara mai mica si sa o amesteci cu lamaie in timp ce e pe foc pana fierbe si dupa acea sa o bei daca o suporti asa fierbinte daca nu o lasi sa se raceasca un pic asata e buna si la raceala da si cand te pisca gatubig grin. Sper ca ti-am fost de ajutorbig grin Bft

| mete a răspuns:

Foarte simplu putina miere de albine trece imediat