| Lupulalbastru a întrebat:

Ce parere aveti de laptele cumparat direct din piata de la tarani?
Eu beau lapte 4/7 zile pe saptamana proaspat muls de la vaca si ma gandeam sa trec pe laptele din comert doar de curiozitate pentru o vremehappy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| VenomV a răspuns:

NU frate, frate, ramai pe laptele din piata, ca cine stie ce chimicale baga astia in laptele de comert..nimic nu mai este sigur in ziua de azi.
Cel mai bun este laptele proaspat, si este si mai sanatos.

2 răspunsuri:
| Pauliici a răspuns:

Nu,eu aş zice că e mai bine cum ai făcut până acum. Laptele proaspăt muls e cel mai bun. În cel din comerţ... nu prea poţi avea încredere. Eu iau de 4 ani lapte de la aceeaşi femeie din sat şi nu am avut niciodată probleme.
Acum, na', alegerea îi a tawinking, da' eu zîc să rămâi aşa :*.

| PorcușorulDeGuineeaV a răspuns:

Salutare lupulalbastru! Eu as zice sa bei lapte 5/7 zile proaspat de la vaca si sa nu il vinzi.O zi frumoasa sa ai