| pumpkinky a întrebat:

Care e diferenta dintre laptele din comert si cel din piata de la tarani?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Diferenta este doar de cateva zeci de grame de apa.In primul e mai multa, in al doilea se pune mai cu masura, pentru ca taranii se respecta un pic, adica au o mandrie a lor - nu vor sa-i strice gustul de tot...

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ala din comert e analizat, sterilizat

| Hammurabi a răspuns:

Laptele din comerț e degresat, omogenizat, pasteurizat.
Cel de la țărani e lapte integral așa cum a fost muls de la vacă.

| FruttiFresh300 a răspuns:

Laptele din comerț în mare parte e lapte praf. Numai a lapte nu miroase când îl desfaci și nu are consistenta laptelui de vaca cumpărat de la țărani.

| Alexand3ru1 a răspuns:

Laptele de la taranii e 100% natural fara conservanti si alte chestii.