| lllrrrlll a întrebat:

CE PARERE AVETI DESPRE ACEASTA DIETA?
ATI TINU O ASTEFL DE DIETA?

Ziua 1
Micul dejun: un pahar cu iaurt dietetic (300 de grame), o felie de paine integrala prajita si un pahar cu suc natural de fructe
Pranz: un pahar cu iaurt dietetic (300 de grame), o felie de paine integrala prajita si o portie de 200 de grame de peste fiert sau preparat la abur
Cina: un pahar cu iaurt dietetic (300 de grame) si o felie de paine integrala prajita

Ziua 2
Micul dejun: un pahar cu iaurt dietetic (300 de grame) si o felie de paine prajita de graham
Pranz: o portie de 200 de grame de carne slaba la gratar (pui sau curcan fara pielita), un pahar cu iaurt dietetic (300 de grame) si doua fructe
Cina: o chifla de graham si un pahar cu iaurt dietetic (300 de grame)

Ziua 3
Micul dejun: un pahar cu iaurt dietetic (300 de grame), o felie de paine integrala prajita si un pahar cu suc natural de fructe
Pranz: o portie de 200 de grame de peste la gratar sau preparat la abur, un pahar cu iaurt dietetic (300 de grame) si o felie de paine integrala prajita
Cina: un pahar cu iaurt dietetic (300 de grame) si o felie de paine integrala prajita

Ziua 4
Micul dejun: un pahar cu iaurt dietetic (300 de grame) si o felie de paine de graham prajita
Pranz: un pahar cu iaurt dietetic (300 de grame), o portie de 200 de grame de carne slaba (pui sau curcan fara pielita) la gratar si doua fructe
Cina: o portie de 200 de grame de peste la gratar si o chifla de graham

Ziua 5
Micul dejun: un pahar cu iaurt dietetic (300 de grame), o felie de paine integrala prajita si un pahar cu suc natural de fructe
Pranz: un pahar cu iaurt dietetic (300 de grame), o felie de paine integrala prajita si o portie de 200 de grame de peste fiert
Cina: un pahar cu iaurt dietetic (300 de grame) si o felie de paine integrala prajita

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Cam putine calorii.
Cati ani ai? cate kg? ce inaltime?
Cu analizele si starea de sanatate cum stai? ar fi indicat sa ceri sfatul unui nutritionist daca ai probleme cu greutatea.
Risti sa iti distrugi stomacul.
O zi bunahappy

| neutrino a răspuns:

Aceasta dieta te poate ajuta pe termen scurt, fara a avea garantia ca ti se potriveste si ca dupa aceea nu vei depune mai mult decat ai dat jos.
Orice dieta trebuie sa fie recomandata de un medic, in functie de varsta si sanatatea fiecaruia.

| lllrrrlll explică:

Buna! 20 ani, 80kg, 168cm inaltime. analizele sunt ok, in limita normala :*

| lllrrrlll explică:

160*cm inaltime, scuze