| georgianagyo a întrebat:

Ce parere aveti despre Cavit memo?
Si ce vitamine ati recomanda pentru memorie? Dar pentru ingasare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Nu recomand nimic pentru memorie doar ambitie,vointa,determinare,pasiune,nu exista nici un medicament minune,daca ar exista am fi toti einstein, daca ai o memorie slaba asa vei fi mereu, asa ai mostenit genetic asa vei muri, poti doar sa ajungi la maximul genetic atat, pentru ingrasare recomand o dieta bogata in grasimii bine desigur nu rele, slanina, sunca, avacado, legume, fructe multe fara carne ca slabeti

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns (pentru RAY):

Ce as recomanda ar fi Dieta mediteraneană care este benefica pentru creier, ceai verde, cafeaua, ciocolata cacaco 85%, peste, fructe de mare, da pot stimula benefic creierul dar nu te transforma in einstein

| alinadianaaa a răspuns:

Ideea este că poţi lua pastile, lecitină sau alte suplimente alimentare câte vrei, dar nu ai cum să memorezi lucruri dacă mintea ta nu ştie cum să facă acest lucru.Fiecare om este inzestrat cu o capacitate de memorare diferita, tu poti sa iei cutii de suplimente dar daca creierul tau atat este capabil nu ai ce sa faci.Incearca sa introduci in alimentatie alimente care au un continut ridicat de Omega 3(peste, nuci, alune).

| georgianagyo explică (pentru RAY):

Multumesc! :*