| AvalohAlyn a întrebat:

Ce parere aveti despre pastilele de slabit?
PRO sau CONTRA?
A incercat cineva asa ceva? A dat rezultate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

CONTRA total. Sunt in favoarea unui stil de viata sanatos care duce si la un corp frumos. Pastilele sunt temporare. Daca iti formezi un obicei te mentii pe viata si se schimba si alte lucruri.

| RainmakerX a răspuns:

Hey!

Sunt contra total chiar daca nu am incercat niciodata.
Nu vreau sa incerc...

Mai bine incerci sa tii o dieta sau pur si simplu sa mananci mai putin. Poate faci si putin sport...

Eu am slabit vreo 3kg in ultimele luni fara sa fac vreun efort. Pur si simplu incearca sa mananci doar cat iti trebuie dar sa nu ajungi un anemic.

Stiu ca nu e mult dar se aduna daca incerci. Eu nici macar nu am incercat.

Succes!

| Ibrahimovic a răspuns:

Contra. Nu am folosit, dar am auzit persoane care au luat, a dat rezultate, insa dupa ce au oprit "tratamentul" s-au facut duble fata de cum erau inainte. Sunt genul de pastile care trebuie sa le iei tot timpul, sa nu intrerupi niciodata. Nu recomand!

| VelaJohnny a răspuns:

Lăsa prostiile chimice, întreabă un doctor ca e competent în asta, o să își exprime dezacordul sigur, băga în fiecare zi 20 de minute de alergat la bicicletă sau pe bandă minim și vezi în 2 săptămâni ce progrese faci, am un coleg care numa probleme își face și tot schimba pastilele ca nu is bune și tot află de reacții adiverse la ele

| ishallhelpyou a răspuns:

Pastile pentru slabit sunt fix ca aruncatul cu moneda, in functie de corp. ori o sa vomiti si o sa te simti oribil de la ele, fara nici un efect, ori o sa aiba efect si nu o sa-ti vina sa-ti vomiti intestinele, oricum ar fi, mai bine calea naturala.

| Valenziana a răspuns:

CONTRA CLAR. Eu nu am folosit, tocmai pentru ca am avut prietene care au folosit inainte mea si au iesit oribil. Pe langa ca au slabit mult mai mult decat doreau, dupa ce nu le-au mai folosit au luat extrem de mult in greutate, si nu exagerez. Pe scurt, chiar ce trebuia nu au facut. Posibil depinde si de organism, dar majoritatea sunt doar facaturi care pun viata in pericol pentru bani si crede-ma, mai bine slabesti natural sau iti lasi corpul asa cum e decat sa bagi toate chimicalele in el. Tu de ce crezi ca multe fac cancer?