| MihaelaElla97 a întrebat:

Ce pastile nu pot fi combinate cu alcool. Si de ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| musicforyoursoul a răspuns:

Buna! Combinatia dintre medicamente si alcool e extrem de periculoasa :\ Ai grija sa nu combini alcoolul cu :
- tranchilizante
- somnifere
- antidepresive
- antibiotice
- peniciline
- stimulante
- paracetemol
- opiacee
- canabis.
Sper ca te-am putut ajuta! happy

5 răspunsuri:
| Florentina9210 a răspuns:

Antibioticele. De ce? Pentru ca nu isi mai fac efectul si pot da reactii adverse.

| dragosbogdan001 a răspuns:

Poate ca reactioneaza cu alcoolul ala si in loc sa isi face efectul fac altceva, mai rau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Antibioticele.

| Syde a răspuns:

Antibioticele, deoarece nu isi mai fac efectul si mai mult de atat pot avea reactii adverse. Cel mai bine nu consuma alcool in timp ce ai de urmat un tratament.