| fugi5555 a întrebat:

Ce pastile sau ceaiuri de somn exista in afara de calmantele care se dau cu rețeta? Am auzit ca ceva cu melatonina

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Ia melatonina daca vrei sa ajungi la spital.

| relian a răspuns:

Halcion

| Ralena a răspuns:

Ceai de roinita, ahashwaganda, valeriana, passiflora, sunt variante. dar e important de stiut si cauza insomniei. Pentru ca insomnia este de fapt un simptom, care dispare odata cu factorul cauzator. este stress, este anxietate, este consumul de cofeina sau agitanti? Descopera cauza si incearca sa o tratezi pe aceasta prima data.

| Donsavas a răspuns:

Calmantele alea cu reteta chiar induc somnul si daca iti faci un program de somn pe care sa l respecți, nu provoacă dependenta. Ceaiurile sunt apa de ploaie iar melatonina ca sa sedeze creierul trebuie sa fie produsă în corp.

| AliGab a răspuns:

SedatifPC