| anonim_4396 a întrebat:

Ce pot face ca sa ma inalt?! Sunt in clasa a 8a si am 1.63 sad, okei, nu sunt chiar pitica, dar chiar mi-as dori sa ma inalt :3 Stie cineva cum? Mersi :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Riko_Richardo_1982 a răspuns:

Ok,sa iti explic cum sta treaba, tu ai acum o inaltime standard la varsta ta. Fetele se dezvolta inaintea baietiilor pana in 13 ani.De la 13 ani la 14 baietii se inalta cu 5-10-15 cm maxim. Fetele nu se mai inalta asa de mult in acest timp, decat de la 14 pana la 16 ani cu 15-20 de cm.Este ceva normal sa ai acea inaltime dar pentru a te inalta iti propun un program de basket sau atletism cu mult somn si corp bine hranit

| delia56 a răspuns:

Fa baschet sau agatate la spalier si stai in fiecare zi 1 minut(cu 2 pauze)

| TenKode a răspuns:

Incearca basket un spoert care ati place fundita