| anonim_4396 a întrebat:

Ce pot face sa imi creasca unghiile? ce tratament sa i-au pentru unghii sau ce sa fac! multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DiannaDi a răspuns:

Fa-le cu ulei de ricin o data sau de doua ori pe zi timp de 1-2 saptamana. e cel mai bun rezultat, crede-ma:X

pe langa ca ele vor creste, uleiul ajuta la intarirea si hranirea lor

succes:*

12 răspunsuri:
| madalinutza a răspuns:

Exista la avon un fel de gel pentru unghii care ajuta la cresterea unghiilor...costa cam 12 lei... ii transparent si arata ca un lachappy

| princessmary a răspuns:

Pai merge uleiul de ricin in fiecare seara timp de 2 saptamani el ti le intareste si ti le face si sa iti creasca mai repede...inmoaieti unghiile in el...se gaseste in farmacii

| Gise a răspuns:

Eu am luat VIADERM, pentru caderea parului, unghii, si frumusetea pieli happy mi-a mers binehappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bea multa bere... daca cu bere nu merge, cu nimic nu merge.

| Laura_5858 a răspuns:

1. se scrie 'unghiile' si 'iau'
2. da, uleiul de ricin e bun pentru asta

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Bea lapte.

| BabyPink a răspuns:

Băi călduţe cu ulei de măsline sau ulei de parafină[găseşti la farmacie]
Şi nu-ţi pili unghiile decât într-un sens,altfel rişti să se rupă ff uşor...nu folosi acetonă căci distruge odată cu oja şi stratul de protecţie al unghiei.
Altă metodă:în apa calduţă pune sare de mare şi câteva picături de iod şi înmoaie unghiile în soluţie 20 minute...
Sper să te ajute!
Sărbători fericite!

Răspuns utilizator avertizat
| mioara a răspuns:

Vitamine naturale sunt mai sanatoase si iti vor creste si unghiile.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imi cer scuze pentru felu cum am scris dar eram foarte grabita. sarbatori fericite big grin

| Is There Love In Space? a răspuns:

Poti sa ceri de la farmacie acid hidrofluoric. Este foarte bun!
Succes :*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hello!happy si eu am o problema cu unghiile. dar orice as face nu se intampla nimic... ele sunt tot mici si din ce in ce mai sensibile.am o ciuda cand vad fete care au unghii super si eu nu!crying