| voicualexvoicu a întrebat:

Ce pot folosi ca alternative pentru lichidele de tigare electronica?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| nugasescusernameliber a răspuns:

Din pacate nu ai cu ce sa inlocuiesti. Si nu te juca/risca cu tot felul de prostii ca risti sa-ti curga prin baterie sau mai stiu eu ce.
Daca ti se pare prea scump, ia-ti glicerina vegetala fara nicotina (gasesti la magazinele de tigari electronice sau online), e f ieftina si daca iti iei mai multa (0.5l) te tine un an sau mai bine. Ia-ti apoi lichid de care folosesti tu cu o concentratie mai mare de nicotina si dilueaza-l cu glicerina, obtii astfel dintr-o sticla de lichid, doua.
Eu de exemplu folosesc lichid cu nicotina 6. Imi iau o sticla de lichid cu nicotina de 12 si impart in 2. Se pierde putin din aroma dar tot se mai simte.

2 răspunsuri:
| voicualexvoicu explică:

Nu puteti sa ramaneti pe acelasi subiect? Daca vreau sa mor de la o tigare fie ea electronica, e treaba mea.Am pus o intrebare la care ati considerat ca ironia ma ajuta pe mine cu ceva.

| voicualexvoicu explică:

Ironia nu are rol drept raspuns asupra intrebarii mele.Multumesc pentru irosirea timpului.