| Summer Memories a întrebat:

Ce sa fac sa nu-mi mai cada parul?crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Pierderea parului (calvitie) - Da, si femeile se confrunta cu aceastaproblema. Singura diferenta este ca daca barbatii pierd par din varfulcapului, femeile pierd de pe toata suprafata acestuia. De obicei femeileaflate la menopauza au aceasta problema. Daca te afli cumva in aceastasituatie, te sfatuim sa te programezi la un medic si sa urmezi tratamentulacestuia. O alta solutie ar mai fi transplantul de par, care a devenitdestul de cunoscut si accesibil in zilele noastre.

Vopsitul, permanentul si alte procese pentru infrumusetarea paruluirealizate inadecvat sau in mod repetat pot duce la o degradare a paruluisi chiar la caderea acestuia. Daca ti-ai "chinuit" prea mult parul inultimul timp acum trebuie sa astepti ca parul sanatos sa creasca.

Prinderea parului - Daca folosesti bentite sau clame care strang preatare parul, sa nu te mai intrebi "din ce motiv imi cade parul?". Oricum, nu te ingrijora prea tare - daca renunti la acestea parul isi va reveni.
Cumpara Revalid de la farmacie este cam scump dar bun

sper ca te-am ajutat

o seara placuta:*

| ViVi a răspuns:

Ulei de recinawinking eficient

| ViVi a răspuns:

Scz recin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zeama de urzic, clatit parul seara dormit cu scufiutza, nizoral sampon si evitate starile conflictuale, dar sa stii ca la pubertate parul cade in mod natural, ai sa vezi mai tarziu ca nu o sa-ti mai cada, in organism se petrec multe schimbari.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am avut cu probleme cu caderea parului... cel mai bun e uleiul de masline:X. amesteci putin cu un galbenus de ou si 2 lingurite de suc de lamaie si pui amestecul pe par timp de 45 de min... dupa aia te clatesti happyam incercat asta acum cateva luni si acum de-abia daca imi mai cade un fir -doua... sper sa mearga si la tine:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa-ti faci masca pe cap cu lut albastru, la farmacie se vinde.nu este scump.de 3 ori pe saptamana cite 40 de minute. daca o faci regulat, ajuta