| d3utzsa a întrebat:

Ce sa fac sa scap de cercane?happy

ce pot sa folosesc? in afara de anticearcan

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Chiar daca nu ai inca riduri, poti avea un inceput de pungi sub ochi sau pete inchise la culoare. Cercurille negre sunt, de obicei, ereditare si sunt un semn de subtiire a pielii. Orice produs care sporeste nivelul de colagen (cauta-le pe cele cu peptide sau vitamina C) vor ingrosa pielea, facand vasele de sange mai putin vizibile.

| HurremSultan a răspuns:

Buna.
Daca alegi partea cosmetica, poti sa folosesti un baton corector sau unul lichid, cu o nunata mai deschisa decat cea a pielii tale. De obicei se foloseste cu fondul de ten inainte sau dupa aplicarea acestuia (eu recomand dupa) chiar sub zona cu probleme.
Daca nu, incearca niste chestii naturiste, precum felii de castraveti, masti, etc, poti sa gasesti cu un simple search pe googlehappy