| bbbbbogdan121 a întrebat:

Ce se intampla daca am calciu putin peste limita normla si mai iau si supliment de Calciu Magnezium-Zinc? Am 14 ani si iau acest supliment sa ma inalt. Imi dauneaza cu ceva calciu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| lastOne a răspuns:

Daca ai o alimentatie variata nu ai nevoie de suplimente. Daca genetica iti permite te vei inalta daca nu poti sa iei ce vrei tu nu o sa ai efectul scontat.

| eXtremeAdy a răspuns:

Uite aici un link care explica ce boala faci daca ai prea mult calciu in corp

http://sanatate.acasa.ro/......66778.html

Sa stii ca orice este in exces in corpul uman, dauneaza.