| numesiprenume0 a întrebat:

Ce se intampla daca apare arsura solara la o rana nevindecata? Ofer funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| LPCTSTR a răspuns:

Prin arsură solară te referi la expunere îndelungată, presupun, nu?
Atunci probabil va încetini un pic procesul de regenerare.
Cum razele UV pot să deterioreze ADN-ul, dar în mică măsură, probabil le vei da de furcă fagocitelor, nimic mai mult.