| AlexTnic a întrebat:

Ce se intampla daca iti intra suc la plamani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DDoctorita a răspuns:

E foarte greu sa iti intre! Sa nu zic imposibil!
Organismul nostru e atat de destept incat stie sa faca diferenta atunci cand respiri, inchizand in acest moment esofagul, si atunci cand mananci/bei, inchizand trachea.
Daca chiar se produce o greseala, de obicei atunci cand vorbesti cu gura plina, te ineci, si iti intra suc in cazul tau la plamani, capilarele de sange absorb aceasta susbstanta si o duc spre tesuturi. Asta din cate stiu si am invatat eu pana acum. =)

2 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Te ineci si mori
Plamanul nu este un muschi si nu are putere sa dea afara singur lichidele.

| drhotzu a răspuns:

Faci suc la plamani!