| Killz0r12e4 a întrebat:

Ce se întâmpla dacă tragi faina pe nas?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

1) De ce ai face asta?
2) Ce speri să se întâmple?

Dacă cumva te gândești că vei obține efecte halucinogene, înseamnă că nu înțelegi nimic despre natura substanțelor. Singura asemănare dintre cocaină și făină este una vizuală. Chimic vorbind, nu au nimic în comun.

Dacă pur și simplu ești curios, atunci prizatul de făină face parte dintre curiozitățile pe care nu ar trebui să le ai. Nu cred că există vreun beneficiu.

| CuriousStuff a răspuns:

Iti faci aluat in plamani... Nu se intampla nimic bun, ce ai astepta sa se intample? Nu te droghezi, daca asta vrei sa stii, o sa te ineci si poti sa faci chiar stop respirator dupa stop cardiac si sa mori. (daca ai si alte probleme la plamani)

| GoldenZenith a răspuns:

Te coci.

| Odysea a răspuns:

Te poti ineaca sau sa te iriti pe nas. Iti recomand sa nu incerci asa ceva!

| m07constantine a răspuns:

Te ineci
Te iriti pe nas
Tusesti
Faci cocoloase de faina / coca pe nas, trahee, plamani
In functie de cantitatea 'prizata', poti ajunge la complicatii grave la nivelul plamanului, infectii, pneumonie, etc
Faina nu se dizolva, asa cum fac alte substante, asa ca e o gluma proasta.
Nu incerca asa ceva!