Întrebare recomandată | Dildau a întrebat:

Ce se intampla la un control psihologic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Konata a răspuns:

Buna!
Depinde ce problema ai: daca te duci la psiholog pentru a obtine niste sfaturi in legatura cu o problema trebuie sa-i spui ce te macina ca el\ea sa te poata ajuta. Daca te duci pentru a-ti scoate din minte un sentiment\gand\idee care te framanta si care te supara trebuie sa-i spui tot si el\ea te va ajuta prin exercitii de sfogare.

O seara buna!

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Doar vorbiti

| Azµre a răspuns:

Vede dacă ești aptă din punct de vedere psihologic! dacă te duci la psiholog pentru un consult atunci va sta de vorbă cu tine.

| Delicacy a răspuns:

Depinde de scopul acestui control.Dar în general se poartă o discuţie liberă cu pacientul pentru a putea preveni sau trata posibile traume psihice.În funcţie de gravitatea problemei psihice, îţi poate recomanda să faci o vizită la un psihiatru sau la un neurolog.