| cosmin986522 a întrebat:

Ce timp scoateti la 50 m?(raspuns sincer) si ce trebuie sa fac scot un timp de 6 secunde? (acum scot cam 6.8-7.0)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

Wow 7 e foarte bine, mie mi-a luat cam 8, 6.Incearca sa mai exersezi si poate vei ajunge sa faci in 6 sec.

| mdany a răspuns:

Buna. Daca este in linie dreapta scot cam 6 sec.Acuma depinde si de conditia fizica, echipamentul sportiv si inainte de alergare trebuie sa iti faci incalzirea altfel vei alerga ca un elefanthappy

| BudăSpiritOfVengence a răspuns:

Eu scot 6, 87 ultima data sunt baiat si am 12 ani iti trebuie antrenament niste pantofi sport patrol din spuma care nici macar nu i simti si in jur de 80 lei bafta

| TeoPT a răspuns:

Ești bun 7 secunde. Eu abia scot 9, 5 laughing
Ce vrei mai mult de atât?
Baftă

| Angelsergiuboy a răspuns:

Sati cumperi propulsoare

| Patricia a răspuns:

Eu am scos ultima data 9, 03 cam asa...

| zizi000 a răspuns:

Eu am scos 8, 3laughing. Iti recomand sa te concentrezi si sa inspiri si expiri regulat cand alergi...

| LaTulipeNoire a răspuns:

Si eu scot cam tot 6 secunde si ceva.

Pai eu iti pot recomanda urmatoarele:
-antrenament
-haine lejere, adidasi cu talpa moale
-alergare pe varfuri nu pe toata talpa
-miscarea mainilor
-mentinerea unei pozitii drepte in timpul alergarii (adica sa nu alergi,, ghebosat"
-pornirea rebuie s-o faci cu piciorul,, indemanatic" in fata, pentru mine dreptul, iar mana nu trebuie sa fie pe picior ci libera.
-respiratie corecta

Cam atatea cred...nu ma pricep

| NinaY a răspuns:

Pai.sincera sa fiu in zilele mele bune ( sa nu fiu obosita etc.) 6 sec sh putin. Ce sa faci? antrenament multhappy

| SiAtat_Nini_1994 a răspuns:

Eu am scos 6, 70.Alearga contra cineva mai bun ca tine ca sa iti bati recordul