| dadsaffsd a întrebat:

Ce trebuie sa fac ca sa cresc in inaltime?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| adrian777 a răspuns:

Sa bei lapte cu miere. Sa joci Basket. Inotul nu creste intotdeauna, dat e indicat si el. Nu juca fotbal sau alte chestii d-astea ca in general fotbalul nu ajuta decat daca esti portar si sari dupa mingii. Eventual poti sa faci sporturi precum saritura cu prajina sau saritura in inaltime. Basketul e cel mai indicat. Si lapte cu miere.winking

17 răspunsuri:
| ViVi a răspuns:

Ca sa cresti in inaltime trebuie sa faci sport adica volei, inot etcwinking

| marry a răspuns:

Mult sporthappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baschet- garantat te inalti!

| Gabystelistu95 a răspuns:

Inotul este cel mai bun, te ajuta sa cresti mai mult decat la baschet, dar iti dezvolta si muschii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Trebuie să practici un sport de înălțime:; înot, volei, baschet, handbal. Dacă timpul îți permite, poți face două dintre ele, combinate.
Să crești mare.
Pa, pa.

| Alin_2237 a răspuns:

Inot...
eu m-am apucat de inot anul trecut cand aveam 1. 50 si anul asta am 1. 78 si muschii formatii

| St!L a răspuns:

Sport!

| JackieSue a răspuns:

Nu totul depinde numai de sport si mancarea este importanta-sa mananci sanatos si sa iei calciu si dimineata sa te intinzi ca sa-ti mai creasca picioarele(pana simti ca doare).

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Sport happyMult.mult sport happy
De exemplu baschet, volei.chiar si inotlove struck

| jenny a răspuns:

Cel mai bine este sa mergi la inot.Iti spun din propria experienta.Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce trebuie sa fac pentru ca sa-mi maresk saritura

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba adrian dc sa nu joci fotbal. tu esti...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt petru si am 17 ani si vreau sa mai cresc am 1. 62 si nu stiu ce sa fac ca sa am 1. 80 care stie sa ma ajute va rug

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna si eu am o problema cu inaltimea din pacate.am 1. 40 si ceva nu stiu exact si am ap 14 ani am auzit ca depinde si cat de inalti sunt parintii tai mama are 1. 55 si tata 1. 72 credeti ca as putea sa ajung pe la 1. 70 in viitorul apropriat? happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa faci sport.sa mananci mai mult si sa iei calciu. dar la asta contribuie si inaltimea parintilor pentru ca daca parintii tai is mai mici vei avea inaltime cam atat:daca esti baiat faci media aritmetica a inaltimilor la parinti+4 cm si la fete este tot asa doar ca scazi cu 4 cmwinking

| VaDyK a răspuns:

Am 13 ani si am 1, 60 practic fotaball si m-am inaltat cu vreo 2 cm in 3 zile aveam. Bafta

| filipcristian a răspuns:

Frate mama are 1.56 tata 1.91 eu am 18 ani si 1m 84 am inceput sa fac inot acu 1 an kroll intinderi in apa sarituri in apa etc si cum a zis baiatul de mai sus lapte cu miere naturala sau chiar fagure de miere sal mesteci si sal mananci acum am 1m 95 si dezvoltat musculatura, 8th pack pectorali spate jos umeri si bicep tricep tot. big grin