| JessyF a întrebat:

Ce trebuie sa fac ca sa cresc in inaltime? !

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Să practici un sport de înălțime, înot/volei/baschet/handbal, trei antrenamente pe săptămână, minim 1 an de zile.
Pa, pa.

11 răspunsuri:
| Crucified a răspuns:

Apucă-te de un sport de înălţime şi mănâncă carne.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Sporturile de inaltime te ajuta mult cum este innotul, baschetul, voleiul, handbalul.
Te pup!

| Ironicnαme a răspuns:

Sportul te va ajuta sa cresti armonios. Handball, basket, inot, volei...

| CălinPL a răspuns:

Sporturi pentru inaltime baschet, volei, handbal.pe scurt sa practici mult sport.

| nurckye a răspuns:

Carne...multa carne

| JoeTPU a răspuns:

Sa joci baschet big grin

| SelenaMe a răspuns:

Incearca sa te prinzi de o bara si sa stai atarnata ca sa iti intinzi coloana si asa o sa te mai inalti putin. Incearca sa faci si tractiuni. O sa trebuiasca rabdare cu acest exercitiu.

| Yleana a răspuns:

Exista multe sporturi ce te ajuta sa cresti:
Prietena mea, practica inot si are rezultate vizibile.
Odata, mama mi-a spus ca daca vreau sa cresc trebute sa fac sport: baschet, handball, etc...
Insa chiar si atunci cand dormi, organismul se dezvolta, deci este bine sa ai un program de somnt potrivit pentru varsta ta.
Oricum, nici vitaminele nu sunt prea prejos.
Daca ai dori mai multe detalii, am gasit o stire perfecta pentru dorinta ta! http://www.ziare.com/articole/cum+sa+cresti+inaltime
Sper ca te-am ajutat!

| RyoRay a răspuns:

Ca sa cresti in inaltime trebuie sa faci mult sport, sa mananci echilibrat si sa ai si carnea in alimentatie. Sporturi de exemplu : Bascket, Hamball, sa te agati de bara cat poti de mult si cam atat, ori astepti sa cresti de la sine, ca toti crestem, eu eram foarte scund toti ma faceam ''piticul'' si acum am 1, 87m sper ca te-am ajutat, FUNDA?

| OttoR3V a răspuns (pentru RyoRay):

Ok, ai 1, 87 acum, dar cand te faceau colegii "piticul", ce inaltime aveai, si cati ani aveai, si in cat timp ai ajuns la 1, 87. Astept cu nerabdare raspunsul tau.

| Anahahaha a răspuns:

Trebuie sa faci mult sport sau daca nu, du-te la farmacie sa iti dea niste vitaminewinking (funda?)