| anonim_4396 a întrebat:

Cine a folosit suc de aloe vera? e bun? vindeca cancerul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| tuGatita a răspuns:

Da incearca-l ca e bun. nu stiu daca vindeca cancerul. scuzati "cacafonia". dar e sanatos si te poate face sa te simti mai bine in caz ca suferi de boala asta. multa fff multa lume il foloseste. si la forever mai sunt si alte produse tot pe baza de aloe pe care le poti folosi, un pic cam scumpe dar se merita. ei au si un medic care te poate sfatui. eu una am incercat de la ei un strugurel fff bun, deodorant care calmeaza iritatiile chiar si de pe fata desi el e pentru altceva, samponul e minunat face un par superb, si un after shave pentru baieit nah...dar eu l-am folosit pentru cosurile de pe fata si incredibil mi-au disparut intr-un timp fff scurt. am o vecina cred ca e in ultimul stadiu la cancer la plamani, nu stiu sigur, si consuma astfel de suc.nu o vindeca dar mai prelungeste viata cu cativa ani. bine, suc din ala plus un regim cu ceaiuri bla bla. tatal meu a avut si el un tip de cancer la pancreas, medici nu ii mai dadeau decat vreo 2 ani de viata.dar uite ca au trecut vreo 6 de atunci. si stii cu ce l-a vindecat? si nu a mai recidivat...cu ceaiuri.in fiecare zi, si in ziua de azi bea 3 tipuri de ceai de 3 ori pe zi, deci 9 ceaiuri pe zi. asa ca incearca sucul de aloe, gelul de fapt ca parca asa se numea, de la forever, pentru ca e natural si nu iti va face decat bine. sunt produse facute in america, nu porcarii de la noi. multa sanatate si sper sa tii cont de sfaturile mele!

3 răspunsuri:
| danutza_2917 a răspuns:

Sunt oamenii care s-au vindecat de cancer pentru ca au crezut in asta. Gelul de aloe de la forever este foarte bine sa il folosesti tot timpul in cure periodice pentru a preveni diverse afectiuni, daca ele exista deja ajuta foarte mult. Cunosc oameni care au fost diagnosticati cu cancer si carora nu li s-au dat sanse prea mari si totusi spre surprinderea doctorilor traiesc inca. Pentru a avea un efect mai bun trebuie combinat si cu suplimente si cu un regim de viata adecvat fiecaruia. Aici afli mai multe detalii http://aloeveraforever.ro/articole/aloe-vera-gel-ai-baut-vreodata-sanatate

| maradi3 a răspuns:

Oooo da desigur ca vindeca! febra asta cu aloe a aparut de cativa ani buni? ai mai auzit sa moara cineva de cancer intre timp? oare de ce credeti toate prostiile ce vi se spun vis-a-vis de naturistele astea?

| Florin_6699 a răspuns:

Buna! bunica mea a avut leucemie...si dupa ce a aflat ca are leucemie un farmacist i-a preparat planta de aloe vera si a mai trait inca aproape 10 ani. desi sunt sanatos si eu mi-am cumparat un flacon de un litru de aloe vera anul asta si rezultatele au fost ca mi-a reglat putin metabolismul. aveam 60 kg la inaltimea de 1.75 si acum am 64 si ma simt mult mai bine... site-ul de unde am cumparat aloe vera e http://www.abc-cosmetics.ro.im/cumpara/aloe-vera-bio-gel-339248 pretul e rezonabil un litru la 75 de lei si are certificare bio, produs din Olanda