| Secretkkk a întrebat:

Cine a incercat cafeaua verde de slabit? Are ceva efecte?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| CrissuCristina a răspuns:

Nu ti-o recomand, mai bine incearca ceaiul verde. happy

| pietrean a răspuns:

Mai bine incearca cu infuzie de ceai vered vrac:nu contine cofeina atat de mult,precum cafeaua,contine vitamine(C, E, K, B1, B2, B3) si minerale(fluor,zinc,potasiu), antioxidanti(incetineste imbatranirea celulelor umane), creste imunitatea, dizolva grasimile, accelereaza metabolismul.
Se apune 250 gr apa aproape clocotita, peste o lidurita frunze, se lasa 3-4 minute acoperit, se strecoara apoi se pune o felie lamaie(se asimileaza mai bine).Se bea cate o cana, dupa masa de deimineata si dupa masa de pranz.Nu se bea seara, din cauza cofeinei(da insomnii).

| aumih16 a răspuns:

Cafeaua verde! mda! are un gust oribil! mirosul e oribil!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai oamnei buni,si cafeaua neagra e buna de slabit, in sensul sa faci un ceai din cafea.Apa mai multa si cafea putina. Dimineata sa bei sa-ti taie pofta de mancare, mai apoi bei ori de cate ori simti ca ti-e foame. Cafeaua taie pofta de mancare, de-aia o bem dimineata, ne da satisfactie.Dar in cazul cand vrei sa slabesti o faci foarte slaba, sa poti bea o cana de ceai plina cu cafea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
In primul rand nu-i vorba de nici o cafea verde de slabit. Cafeaua are culoare bruna,nu e verde! Cel mult eu stiam de ceaiul verde de slabit!
In al doilea rand:Lasa dietele,ceaiurile si alte minuni care promit marea cu sarea, nu te ajuta la nimic!
Daca vrei sa scapi de kilograme, tot ce trebuie sa faci este sa te alimentezi corect, sa incerci sa renunti la mancarurile nesanatoase, precum cea de fast-food, bauturi acidulate, prajeli, grasimi de tot felul, lactate grase si cel mai important este miscarea.
Te pup!

| Marina_Daniliuc_1984 a răspuns:

Eu am gasit cafea verde originala la nr 0754921669, costa 600mii -100 gr, dar are si certificat de calitate, este buna!

| Marina_Daniliuc_1984 a răspuns:

Aici gasiti cafea verde din PERU: https://www.facebook.com/CAFEAVERDE

| Susanne a răspuns:

Cafea verde boabe din Peru se gaseste la magazinul Biocarmen din Galati. Tl. 023443300, www.biocarmen.ro

| magdutza96 a răspuns:

Nu am auzit de cafea verde de slabit, doar de ceaiul verde de slabit. ala chiar are efect

| Kiss_Timea_1996 a răspuns:

HEi! Eu am inceput tratamentul in urma cu 19 zile fara sa fac dieta si nu a avut niciun efect.