| Sorynyko a întrebat:

Cine imi poate spune si mie cateva exemple de mutatii genetice? Daca puteti sa-mi spuneti unele pe care le pot clasifica in:
-Folositoare
-Daunatoare

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Seby90 a răspuns:

Autismul, este considerat incercarea creierului de a evolua, datorita multor informatii care necesita stocate in ultima vreme.

Sindromul dawn, = bad bad bad.

| Etâcâ_Vyroou_1994 a răspuns:

Se spune, ca atunci cand lucifer a fost izgonit din rai s-a creat mare valvataie si s-au cutremurat cerurile! Astfel incat o mare parte din ingeri au cazut pe Pamant, accidental! Se stie ca in rai ei erau suflete pereche! Dar dupa intamplarea de mai sus s-au pierdut unul pe celalalt, si de atunci se cauta unul pe celalalt. Poate suntem unii dintre ei si poate ca tu esti jumatatea mea si de aceea ma simt atrasa atat de tare de tine fara sa am prea multe explicatii! Te Iubesc!