| symonika a întrebat:

Cine ma poate ajuta cu o reteta de cura de slabire? dar ma refer la o cura cu alimentatie nu cu sport?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Cu alimentatie: renunta total la cartofi si faina alba. Evita zaharul si uleiul. In functie de ce greutate ai acum, in 2-3 luni ai sa slabesti 8-10 kg. Insa fara sport, gandeste-te ca o sa iti atarne pielea si chiar daca pe cantar ai sa ai mai putin cu 10 kg, tesutul adipos o sa mai ramana.

| LoryM22 a răspuns:

Fara sport nu vei arata atat de bine, fa taebo 10 minute pe zi + regim si o sa ai muschii tari.

| miriam a răspuns:

Incearca un regim disociat, chiar daca nu vrei sa faci sport, dar cel putin sa nu ai o viata sedentara, sa fii mereu in miscare prin activitatiile pe care le ai.Mult noroc!

| macarale a răspuns:

Sport nu inseamna neparat sa mergi la sala sau sa faci jogging pana nu mai poti... inseamna orice activitate fizica - mers pe jos, urcatul scarilor in loc sa iei liftul etc.

cu o cura de slabire poti sa ajungi la greutatea pe care ti-o doresti, dar numai in combinatie cu un stil de viata activ o sa reusesti sa ti-o mentii